Проктологічні захворювання належать до делікатних проблем, з якими не прийнято звертатися до фахівця. Цей підхід категорично неправильний. Чим раніше проходить огляд у лікаря, тим швидше можна позбутися неприємних проявів хвороби.
Коли варто відвідувати проктолога?
Виділяють чинники, наявність яких підвищує можливість розвитку проктологічних захворювань. До них належать:
сидячий образ життя;
період вагітності та пологів;
надмірна вага;
алкоголізм;
надмірне фізичне навантаження.
Багато захворювань можуть тривалий час не виявляти клінічних ознак. Виявлення патології відбувається, коли вона перетворюється на важку хронічну форму. Щоб знизити ризик розвитку ускладнень, необхідно з появою перших ознак захворювання звернутися до фахівця.
Відкладати огляд не рекомендується за наявності наступних симптомів:
біль у ділянці заднього проходу;
патологічні домішки у калі (кров, слиз, гній);
періодичні ниючі болі внизу живота;
нерегулярний стул;
шишки в області анального отвору;
біль під час дефекації;
відчуття стороннього тіла в ділянці прямої кишки.
Прийом у проктолога здійснюється у кілька етапів. На початку консультації з'ясовуються основні скарги пацієнта, їх тривалість та час виникнення. Далі лікар робить візуальний огляд періанальної зони, потім приступає до пальпаторного огляду анального каналу та прямої кишки. Потім треба виконати ряд інструментальних досліджень. На підставі даних лікар ставить остаточний діагноз і призначає лікування.
Після завершення обстеження на першому прийомі та отриманні результату аналізів проктолог ставить діагноз і складає схему лікування, або призначає додаткове обстеження. У разі, коли необхідно провести уточнені дослідження товстого кишечника для постановки точного діагнозу, призначається ендоскопічне дослідження -колоноскопія. Застосування приладу колоноскопа дає можливість дослідити всю товсту кишку на глибину до 1,5 м від отвору заднього проходу.
Проктолог оцінює стан слизової за зовнішнім виглядом її рельєфу, складчастості, судинного малюнка. У разі виявлення новоутворення лікар бере фрагмент тканини для гістологічного дослідження. У ході діагностичної процедури фахівець може виконати ряд лікувальних дій: видалити поліп, припалити судину, що кровоточить, та інше.
Не затягуйте з вирішенням проблеми, що турбує, а фахівці нашого медичного центру допоможуть зробити процес лікування швидким і з мінімальним дискомфортом для пацієнта.
Comments