top of page

Анальний свербіж

На прийомі проктолог часто діагностує анальний свербіж. Мова йде радше не про захворювання, а стан, коли відчувається дискомфорт в періанальній зоні. В 4 із 5 випадків такий свербіж є ознакою розвитку геморою, однак може виникати як самостійне порушення. 

man-with-laptop-sitting-chair-blue-background-hemorrhoids-concept.jpg

Які ознаки анального свербіжу?
 

  • періанальні складки червоніють, підіймається температура в цій області;

  • періанальний дерматит;

  • шкіра пересихає, стає тонкою, що набуває хронічної форми;

  • навіть невелике подразнення шкірного покриву призводить до утворення ран та подряпин, які швидко інфікуються через близькість анального ходу.

 

Аби встановити свербіж як самостійне явище, лікарю необхідно виключити інші захворювання із такими симптомами – абсцес, онкологія.

 

Як виникає анальний свербіж
 

Як було зазначено раніше, часто провокуючим фактором свербіжу є геморой. Оскільки вузли в прямій кишці заважають очищенню поверхні слизової від калових мас, свербіж посилюється. Кровотеча з вузлів, виділення слизу та підтікання калу через наявність таких вузлів також сприяє посиленню свербіжу.
 

Іноді причиною свербіння є хвороби проктологічного, гінекологічного спектру, віруси, грибки та бактеріальні інфекції. В деяких випадках свербіж діагностують як самостійний стан, що має ідіопатичний характер. 
 

Так, свербіння може посилюватися при неврозах, недостатній гігієні або використанні вологих серветок, що подразнюють шкіру. Пересушений шкіряний покрив стає сухим, тонким, чутливим до будь-яких впливів.

 

Щоб обрати оптимальну схему лікування анального свербіжу, лікар збирає анамнез та проводить обстеження пацієнта з використанням методів анаскопії та ректоскопії.

bottom of page