Папіломи анальної області
Папіломи анальної області та заднього проходу є досить поширеною патологією, яку діагностують проктологи. Фізичного болю вони не завдають, тому люди із наявними симптомами не відвідують проктолога. Проте, папіломи анальної області свідчать про інфікування вірусом папіломи людини, який може спровокувати появу злоякісних утворень.
Папіломи анальної області: що це?
Папіломи виникають на шкіряному покриві перианальної зони та в анальному ході. Заражаються пацієнти під час статевого контакту. Вірус може знаходитися в організмі в інактивованому стані, проявляючи себе навіть через роки, при ослабленні імунітету.
Розмір, локалізація, форма дефектів варіюється. Зовні папілома схожа на бородавку з чітко окресленим капелюшком. Колір утворення – від світло-рожевого до насиченого коричневого.
Які симптоми анальних папілом?
-
дискомфорт в області анусу;
-
свербіння, «пекучі» відчуття;
-
ускладнення випорожнення, що супроводжується кровотечею.
Варто зазначити, що така симптоматика властива і для інших проктологічних хвороб, тож важливо звернутися до лікаря та виключити інші захворювання.
Як лікують папіломи?
Для діагностування дефекту необхідний анамнез, зафіксовані скарги пацієнта та дані огляду пальпуванням. Щоб визначити характер патології, проводять лабораторні дослідження – аналіз крові та сечі, ректороманоскопію. Це дає змоги дізнатися про стан слизової оболонки кишківника, на підставі чого обрати схему лікування.
Важливо усунути не тільки зовнішні прояви, але проводити антивірусну терапію. Для цього пацієнту призначають препарати для боротьби зі збудником та активації імунітету.
Самі ж утворення видаляють одним з методів:
-
лазерні технології;
-
за допомогою скальпеля;
-
електрострумом;
-
радіохвилями.
Якщо імунітет послаблюється, можливий рецидив ВПЛ із появою нових папілом. Тож, краще дотримуватися правил профілактики, не нехтувати особистою гігієною та обмежити перебування у місцях, де збирається багато людей та є умови для зараження- це басейни, сауни тощо.