top of page
 • Фото автораСкрипниченко Костянтин Валерійович

Лікування геморою в Києві

Що таке геморой?


Геморой – одне з найпоширеніших захворювань в проктології, в основі якого лежить патологічний стан кавернозних сплетінь прямої кишки, що супроводжується застоєм крові в них. Геморой проявляється періодичною кровотечею з вузлів, їх випадінням з анального каналу та запаленням. Геморою схильні однаково чоловіки і жінки.


Класифікація геморою:

Внутрішній геморой. Внутрішній геморой виникає внаслідок розширення гемороїдальних вен, які розташовані глибоко в анальному каналі. Ці гемороїдальні вузли не видно при звичайному огляді та потребують спеціальних методів дослідження, таких як аноскопія або ректоскопія. Їх також можна виявити під час пальцевого ректального обстеження. Один з основних симптомів внутрішнього геморою - кровотеча, особливо під час акту дефекації. У разі значного послаблення зв'язкового апарату прямої кишки такі вузли можуть випасти під час дефекації.


Зовнішній геморой. При цьому типі геморою гемороїдальні вузли розташовані ззовні та не слід плутати їх із випавшими внутрішніми гемороїдальними вузлами. Зазвичай зовнішні вузли супроводжуються тромбозами. Зазвичай з них не спостерігається кровотечі, оскільки вони не травмуються під час дефекації. Зовнішній геморой може викликати біль і неприємні відчуття під час дефекації. Зазвичай вони покриті шкірою, в той час, як випавший внутрішній вузол покритий слизовою оболонкою анального каналу.


Комбінований геморой. Як зрозуміло з назви, комбінований геморой – це поєднання як зовнішнього, так і внутрішнього геморою.


Основні причини геморою:


Головною причиною розвитку геморою є гостре або хронічне порушення кровообігу в кавернозних утвореннях. Найчастіше порушення кровообігу в тканинах гемороїдальних вузлів пов'язане з малорухомим способом життя. Саме тому однією з ефективних профілактичних заходів геморою є регулярні фізичні навантаження.


Також спровокувати застій крові та зростання венозних сплетінь можуть такі фактори:

 • Хронічні запори та відсутність їх лікування.

 • Тривалі діареї.

 • Відсутність збалансованого харчування.

 • Систематичне вживання кави та алкоголю.

 • Довготривале сидіння або стояння на одному місці.

 • Зайва вага.

 • Деякі види спорту, такі як: верхова їзда, важка атлетика, велоспорт.

 • Вагітність та пологи.


Найчастіше гемороїдальні вузли збільшуються у людей старше 45-50 років. Це пов'язано з тим, що з віком відбувається ослаблення з'єднувальної тканини в області тазу.


Якщо говорити про молодших пацієнтів, то в них проблема з гемороєм майже завжди пов'язана з малорухомим способом життя та тривалим сидінням за комп'ютером протягом дня.Перша стадія: дискомфорт та легке свербіння біля ануса


Друга стадія: гемороїдальні вузли випадають при напруженні і вправляються самостійно


Третя стадія: гемороїдальні вузли випадають і вправляються тільки ручним способом


Четверта стадія: гемороїдальні вузли випадають в стані спокою і не вправляються чи знову випадають відразу після вправляння


Симптоми геморою:


 • Відчуття стороннього тіла в анусі. Цей прояв може бути одним з перших симптомів геморою. Він виникає через набряк і зсув внутрішніх складок анального каналу. Зазвичай турбує не постійно, а лише в певний час.

 • Анальний свербіж та пекуче відчуття. Дуже неприємні симптоми геморою виникають в результаті випадання гемороїдальних вузлів, а також виділення при цьому крові та слизу, які подразнюють слизову оболонку та шкіру навколо ануса. Хронічний геморой спричинює свербіж під час дефекації.

 • Кровотеча. Це найбільш характерний симптом геморою. Кровотечі мають періодичний характер і можуть відрізнятися за тривалістю та кольором. Кров може виділятися у вигляді крапель після виходу калу, а також присутні в самому калі.

 • Випадання гемороїдальних вузлів. Гемороїдальні вузли – це розширені вени судинних сплетінь прямої кишки. На початковій стадії вузли легко вдається вправити в середину самостійно, а на більш пізніх вони вправляються лише за допомогою медичного втручання, або не вправляються взагалі.

 • Болі. Вони можуть виникати при діяльності кишківника, під час ходьби, в положенні сидячи, а також мають постійний характер. Зазвичай біль підсилюється при загостренні геморою.


Методи лікування геморою:

Однією з ключових переваг лікування геморою в медичному центрі «VIP Proctology» є доступність новітніх методів лікування. Малоінвазивні процедури дозволяють пацієнтам швидко відновитися та повернутися до нормального життя вже на наступний день після операції. Деякі з методів лікування геморою:

Склерозування: цей метод полягає в введенні речовини, яка зменшує розмір гемороїдального вузла.


Латексне лігування: техніка полягає в затягуванні латексного кільця навколо гемороїдального вузла для зменшення його кровопостачання, внаслідок цього вузол поступово відмирає і відстає.

Інфрачервона коагуляція: цей метод використовує тепло, щоб коагулювати кров'яні судини гемороїдального вузла.

Народні методи лікування геморою слід здійснювати тільки за рекомендацією лікаря-проктолога. До таких методів можна віднести використання трав'яних ванночок, компресів. Зазвичай ці методи спрямовані на зменшення запалення, але не впливають на кореневу причину хвороби. Крім того, у деяких випадках вони можуть призвести до погіршення ситуації.


Скрипниченко Константин Валериевич

У нашому медичному центрі «VIP Proctology» лікування геморою проводиться з урахуванням індивідуальних особливостей кожного пацієнта та враховуючи наявні симптоми. Проте варто розуміти, що в запущених випадках може бути необхідне повне видалення гемороїдальних вузлів, що вимагає підготовки та обстеження.

Пам'ятайте, що чим раніше ви звернетесь до проктолога, тим легше вилікувати геморой. Тому, якщо ви помітили хоча б один із можливих симптомів захворювання, не вагайтеся і не займайтеся самолікуванням, оскільки це може бути небезпечним для вашого здоров'я!


17 переглядів

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page