top of page
  • Фото автораСкрипниченко Костянтин Валерійович

Лікування анальної тріщиниАнальна тріщина - це пошкодження шкіри анального каналу. За формою анальна тріщина нагадує щілину з гладкими та рівними краями. У запущених випадках захворювання сполучна тканина розростається по краях тріщини і тканини зазнають трофічних змін.


Анальні тріщини часто супроводжуються болем під час дефекації, спазмами сфінктера і кров'яними виділеннями із заднього проходу. Плюс до всього, тріщини прямої кишки нерідко викликають запори, оскільки через сильний біль людина часто затримує дефекацію.


Симптоми анальної тріщини:


Різкі ріжучі або колючі болі при дефекації та після неї. Такі симптоми анальної тріщини можуть зберігатися від кількох хвилин до кількох годин. При хронічній формі біль, як правило, виникає не тільки при випорожненні кишечника, але і при вимушеному тривалому положенні. У багатьох пацієнтів спостерігається страх дефекації, що призводить до затримки випорожнень, зловживанням проносними засобами, до запорів.


Спазм сфінктера заднього проходу виникає внаслідок болю під час дефекації та ускладнює випорожнення кишечника.


Невелика кровотеча червоними краплями або мазками на туалетному папері. Більша кровотеча може свідчити про наявність інших патологій, наприклад, геморою або пухлини.


Лікування анальної тріщини:


Консервативна терапія. Основним завданням при лікуванні анальної тріщини є нормалізація випорожнень і зниження тонусу сфінктера. До консервативної терапії вдаються при гострому перебігу захворювання. Для нормалізації випорожнень пацієнту рекомендують дієту, що включає їжу, багату на клітковину та кисломолочні продукти. З раціону слід забрати кондитерські вироби, гострі та солоні страви, алкоголь. Рекомендується рясне пиття та проносні препарати (обов'язково підбираються лікарем). Для зняття зайвої напруги м'язів сфінктера можуть використовуватися теплі ванни, а також медикаментозні засоби (мазі, свічки).


Хірургічне лікування показано при хронічній формі захворювання, коли консервативна терапія не дала результату.


Пам'ятайте, що лікування повинен призначати лікар. Отримати консультацію Ви можете у нашому медичному центрі. Наші кваліфіковані фахівці проведуть діагностику та призначать лікування анальної тріщини.

16 переглядів

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page